fb
CzickOnTheRoad
CzickOnTheRoad

/ / Krátký průvodce brazilským jídlem a pitím + recept

Brazílie

Krátký průvodce brazilským jídlem a pitím + recept

Brazílii všichni znají díky masovým pokrmům, ale ani vegetariáni zde nepřijdou zkrátka – neuvěřitelná rozmanitost ovoce a zeleniny a tradičních desertů dělá z Brazílie ráj pro všechny milovníky jídla. Podívejte se, co jsme jedli v Brazílii a na konci článku najdete I jeden recept
Krátký průvodce brazilským jídlem a pitím + recept

Oblíbená jídla v Brazílii – maso, ovoce a tradiční dorty

Brazílie je svou kuchyní proslavená a jejím základem je rozhodně spousta masa, především hovězího. I vegetariáni si zde ovšem přijdou na své díky neuvěřitelné rozmanitosti ovoce a zeleniny, které je díky teplému klimatu k dispozici během celého roku. Další neskutečnou pochoutkou v Brazílii jsou dorty a zákusky – a na jednu takovou dobrotu najdete na konci článku i velmi jednoduchý recept.

Oblíbené Brazilské sladkosti

Začnu rovnou tím, co mám nejraději – sladké. Není se čemu divit, že jsem v Brazílii rychle zpátky nabrala to, co jsem v Bolívii zhubla, Brazílie je plná pokušení, díky kterým hladina cukru v krvi vyletí prudce nahoru. Mezi nejoblíbenější Brazilské sladkosti patří třeba mléčný puding Pudim de Leite condenzado, ale já jsem se nejvíc vyžívala v čokoládovém brigadeiro a mléčném tapioca pudinku.

Gallery

Brazilské ovoce a zelenina

Brazílie je rájem pro milovníky ovoce a zeleniny a snadno jsem tak mohla kompenzovat nedostatek vegetariánských pokrmů v restauracích. Na tržnicích je čerstvé ovoce a zelenina k dispozici po celý rok a jejich chuť je neuvěřitelně plná. Velmi rychle jsme si tak zvykli na klasickou brazilskou snídani skládající se z nejrůznějšího ovoce a čerstvé ovocné šťávy.

Gallery
Přečtěte si o naší zkušenosti z Brazilské farmy zde

Oblíbené Brazilské nápoje

Pobyt na pláži bez nápoje v ruce si snad ani neumím představit a našimi stálicemi tak byli Brazilské ležáky, caipirinha a kokosová voda – moje nová závislost.

Gallery
Přečtěte si více o našem životě v domě na pláži zde

Brazilské pouliční jídlo

Bez pouličního jídlo to v Brazílii prostě nejde a mojí oblíbenou rychlou svačinkou se stala cozinha, zatímco Primož se spíše vyžíval v masovém pastelu.

Gallery

Ryby a další pochoutky

I když ryby se v Brazílii jí spíše na pobřeží, my jsme si je vychutnali především ve vnitrostátním Bonitu, městečka na hranici s Bolívii a Paraguayí.

Gallery
Piraně jsme naštěstí nepotkali, když jsme šli šnorchlovat, přečtěte si o tom zde

Buffet a restaurance na kilo

Restaurace Buffet a por kilo nám naplnily žaludky a nevyprázdnili peněženku, je to snad nejlevnější a nejdostupnější možnost jak se v Brazílii skvěle najíst. V mnoha malých městech je to navíc jediná možnost, jak jíst bezmasé pokrmy.

Gallery
Dalším rájem pro labužníky je Peru, přečtěte si o peruánském jídle zde

Snadný recept na Brazilský zákusek

Tyhle božské čokoládové kuličky zvané brigadeiro jsou v Brazílii velmi oblíbené a často se prodávají i na ulici doslova za pár kaček (jedna za 5 korun). Velmi snadno se ovšem připraví i doma a jediné, co potřebujete, jsou 3 ingredience a skvělé míchací schopnosti.

Co potřebujete:

  • Plechovka kondenzovaného mléka
  • Neslazený kakaový prach
  • Trocha másla

Jak se dělají:

Na střední pánvi a středním plamenu smíchejte kondenzované mléko, tři lžíce kakaa a jednu lžíci másla. Míchejte, dokud hmota neztuhne, trvá to tak 10 minut. Pak nalijte do mističek a jezte jako puding nebo nechte vychladnout a vytvořte kuličky, které můžete přelít čokoládou nebo obalit v nastrouhané čokoládě, kokosu nebo oříškách, celé ořechy nebo kousky ovoce můžete skrýt i uvnitř.

Easy Brazilian desserts recipe

Líbí se vám článek? Uložte si ho na Pinteresu >>

.

 

Lokalita

Komentáře