fb
CzickOnTheRoad
CzickOnTheRoad

/ / Jak to vidí cestovatelé – která česká města navštívit

Česko

Jak to vidí cestovatelé – která česká města navštívit

Všichni dobře víme, že v naší krásné zemi je mnohem více měst, která stojí za návštěvu, než jen Praha. Jak to ovšem vidí cizinci a cestovatelé všeho druhu? Zeptala jsem se blogerů z celého světa, které české město mají nejraději, odpovědi vás možná překvapí…
Jak to vidí cestovatelé – která česká města navštívit

Brno a jeho mladý energický dav

Že se na seznamu krásných českých měst objevilo Brno, mě neskutečně potěšilo. Brno je mé studentské město, strávila jsem v něm krásných 6 let a vždy se sem budu ráda vracet. Co o Brnu říká Josie z Josie Wanders?

„Brno je studentské město a proto tady najdete energický dav mladých lidí. Je to také nejpodivnější město, které jsem navštívila. Kde jinde byste našli astronomické hodiny, které neukazují čas, sochu s hlavou, která je pro tělo moc malá, či další sochu, která má šest prstů? A co je to s tím krokodýlem, co jim visí ze stropu?

Kromě podivuhodností má Brno neuvěřitelnou historii, nádhernou katedrálu a hrad na kopci. Pod městem se nachází labyrint s druhou největší kostnicí v Evropě. Nedaleko centra je Villa Tugendhat, dům, který se proslavil jako první exemplář moderní architektury. Nejlepší věc na Brně ovšem je, že tady prostě není moc turistů. To znamená nižší ceny a přátelské obyvatele. Brno by měl rozhodně navštívit každý, kdo se chystá do České Republiky.“

Tipy na výlety v Česku - užijte si mladé vibrace města Brna

Gallery

Mikulov s kamenným hradem a výbornými víny

Nebyla bych to já, abych taky nepřidala trošku do mlýna, koneckonců, po 7 letech ve Slovinsku jsem v Česku skoro cizinka a upřímně vám můžu říct, že naše města jsou prostě jedinečná. Jedno takové je například Mikulov. Skoro se stydím přiznat, že ač je Mikulov jen 30 k daleko od mé rodné vísky, k návštěvě jsem se dostala až ve svém dospělém věku. Tím více mě překvapilo, jak je to město krásné.

S hradem nad městem a přívětivými vinárnami a vinnými bary, Mikulov si nejvíce užijete v září a říjnu, kdy na hlavním trhu najdete stánky s vzorky mladých vín a burčáků. Kromě toho si nesmíte nechat ujít návštěvu zámku s gigantickým vinným sudem, barokní zámeckou knihovnu a procházku na Svaty Kopeček s nádherným výhledem na město a zámek.

Tipy na výlety v Česku - ochtnávka vína v Mikulově

Gallery

Znojmo, perla Jižní Moravy

Znojmo jsem sama navštívila před dlouhými lety a mám jen střípky vzpomínek na krásné město s přátelskou atmosférou, byla jsem proto velmi ráda, že ho Andrew z Jagabond přidal na seznam nejkrásnějších českých měst. A co si Andrew o Znojmě myslí?

„Znojmo je skrytá perla Jižní Moravy, může za to především lokalita, je totiž od turistické Prahy docela daleko. S kamarádem jsme se vydali s autem po celém Česku a rozhodli jsme se zastavit i tady. Nejlepší způsob jak město vidět je rozhodně shora. Ve městě je věž, na kterou se dá vylézt, a ze které je nádherný výhled na Znojmo i jeho okolí.

Ze vzduchu pak můžete vyrazit rovnou do podzemí. Před stoletími místní obyvatelé vykopali pod Znojmem obranné tunely, kterými dnes průvodci vodí historie chtivé návštěvníky. Vyprávěli nám i místní legendy, moje oblíbená je ta, která vypráví o muži s kamennou tváří a druhá o duchovi, který přivedl do pasti švédské dobyvatele. Kromě historie jsme si tady vychutnali i výborná vína. V centru města nás vyzvedl autobus a vozil nás do nejrůznějších vináren. Mě hodně chutnalo bílé a růžové, ale v podstatě se mi ze všeho nejvíc líbila ta krásná zelená krajina.“

Tipy na výlety v Česku - vinice a historie Znojma

Gallery

Procházka po dlážděných ulicích Olomouce

Sama jsem se do Olomouce vydala před lety na koncert Deep Purple, překvapilo mě, jak je to město krásné, s příjemnou bohémskou atmosférou. Spousta mých kamarádů v Olomouci žila a studovala a nedají na něj dopustit. Co si o městě myslí Michael z The World was here first?

„O Olomouci jsem slyšel od ostatních cestovatelů, kteří na něj pěli samou chválu. Poprvé jsem toto město navštívil v roce 2010 a okamžitě se zamiloval. Od té doby jsem se sem několikrát vrátil a vždy našel nová zákoutí k objevování. Olomouc je rozhodně jedno z nejkrásnějších měst ve střední Evropě.

Procházet se křivolakými dlážděnými uličkami, obdivovat architekturu, krásná náměstí a zelené městské parky, to je v Olomouci má oblíbená činnost. Navíc je to taky studentské město, takže jsou zde super kavárny, bary, čajovny i velké množství kulturních akcí, díky kterým se rozhodně nebudete nudit.  Olomouc je zároveň skvělé místo, ze kterého se můžete vydat objevovat Moravskou krajinu a vyrazit třeba na celý den do přírody.“

Tipy na výlety v Česku - křivolaké uličky olomouce

Gallery

Vraťte se v čase v Českém Krumlově

Český Krumlov byla jedna ze zastávek na naše vodáckém výletě a od té doby je to město, které doporučuji všem, co míří do České Republiky. Centrem města se vine řeka Vltava a tak je to město plné krásných mostů a starých budov. Co mi o Českém Krumlově pověděla LeAnna z Well Traveled Nebraskan?

„Česká Republika má spoustu nádherných zákoutí, která jen čekají, až je objevíte a jedním z nich je rozhodně Český Krumlov. I když jsem zde zdaleka nebyla jediná turistka, stejně jsem měla pocit, jako bych se vrátila v čase a procházela se uprostřed středověkého města. Je neuvěřitelné snadné ztratit pojem o čase, zatímco hledáček kamery nachází nová a nová místa k zvěčnění.

Pokud bloumání městem není váš šálek čaje, snadno se zde zabavíte s nespočetnými outdoorovými aktivitami jako jízda na koni nebo plavba v kánoi po řece. Samozřejmě žádná návštěva Česka není kompletní bez skvělého jídla a pití. V Českém Krumlově není těžké zavřít se na celé odpoledne do restaurace a vychutnávat si místní pochoutky po dlouhém dní naplněném obdivováním suvenýrů jako český krystal či dřevěné hračky. Ať už se v Českém Krumlově rozhodnete dělat cokoliv, určitě si návštěvu skvěle užijete, stejně jako já.“

Tipy na výlety v Česku - návrat v čase v Českém Krumlově

Gallery

V Pardubicích k perníkové chaloupce

Sama jsem Pardubice nikdy nenavštívila, ale letos sem na výlet zajela máma a teta, tak jsem je poprosila, jestli by mi pro vás svůj zážitek nesepsaly.

„O Pardubicích jsme věděly jen to, že se tu peče perník a jezdí koňské dostihy. O to víc nás překvapilo, že je to velké a krásné město. Ve starém městě jsme si připadaly jako v městečkách u moře. Zámek stoji v rozlehlém parku a nejvíc nás zde pobavilo množství pávů, kteří nám ochotně pózovali. Pro pohled na město z ptačí perspektivy jsme si vyšláply 145 schodů na Zelenou Bránu. V čokoládovně pod věží jsme si pak daly výborný zmrzlinový pohár s ovocem a horkou čokoládou…

U Pardubic stojí i nádherný hrad na skále Kunětická Hora. Byl ve velkém ohrožení, protože se tu těžil kámen. Naštěstí se do toho vložili památkáři a hrad zachránili. Na hrad jsme přišly hned ráno a první koho jsme potkaly, byly kozy, vesele si běhaly kolem hradu a žraly trávu. Na hradě se prý natáčel Rumburak a Arabela a je moc hezký, v jednom křídle prý žije drak.  Pro super výhled jsme se opět vydaly do věže s 137 schody. Kolem hradu je obora a lesem se dá přijít až k perníkové chaloupce, ježibabu jsme ale neviděly.“

widget

Neuvěřitelná architektura Karlových Varů

Karlovy Vary jsem chtěla navštívit letos v lednu, ale časově mi to před odletem do Jižní Ameriky nevyšlo, tak jsem se zeptala Marianny z Irma Naan World na její zkušenost.

„Návštěva tohoto slavného města v České Republice byla mým snem už několik let.  Vše co jsem o městě věděla, bylo, že je to město lázeňské a že je tam hodně Rusů. Moc lákavě to sice nezní, ale stejně jsem chtěla město navštívit. Rozhodně jsem z návštěvy nebyla zklamaná, protože Karlovy vary jsou neskutečné krásné, lemované starými barevnými budovami, zelenými parky a fotogenickými kopečky.

Nenajdete zde hrad ani zámek, jako jinde v České Republice, ale jen procházka kouzelnými uličkami tohoto města je zážitek sám o sobě. Při návštěvě si rozhodně nesmíte nechat ujít ochutnávku místních specialit jako guláš, svíčková, či oplatky, které můžete koupit v pouličních stáncích. Na celé město je pak krásný pohled z okolních kopců. Pokud si návštěvu naplánujete na léto, rozhodně musíte navštívit slavný filmový festival, který každoročně navštěvují velmi známé osobnosti. A vzhledem k tomu, že je to město lázeňské, nesmí samozřejmě chybět ani pořádná relaxace.“

Tipy na výlety v Česku - architektura a relax v Karlových Varech

Gallery

Koncerty a festivaly v Hradci Králové

Hradec Králové patří mezí místa v České republice, které mám na seznamu přání. K návštěvě mě ještě víc navnadila Brett z Gluten free traveller.

„Co na městě nejvíc miluju je nádherná architektura starého městského centra a neskutečné množství akcí, které se tu po celé léto dějí, včetně nespočtu koncertů a hudebních představení. Z výletu do Karlových Varů rozhodně nezapomenu na výšlap na Bílou Věž, ze které je nádherný výhled na celé město i vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Skvěle jsem si užila i procházku lesoparkem a chráněnou krajinnou oblastí s jezírky, divokými prasátky, jeleny a nádhernou přírodou.

V Hradci Králové jsem taky byla nadšená nad městskými parky. Nádherný je třeba park Šimkovy sady, obzvláště když procházka končí v kavárně Rotunda Café s krásným okolím a jezírkem s rybami a kachnami. Druhý park co se mi moc líbil, byly Jiráskovy sady, který vede až k soutoku dvou řek. Pokud Hradec Králové navštívíte, budete určitě stejně nadšení, jako já.“

Tipy na výlety v Česku - parky a architektura Hradce Králové

Gallery

Existuje spousta dalších měst, které bych zde mohla vyjmenovat, ale to tentokrát nechám na vás. Které české město jste naposledy navštívili, a co se vám tam nejvíce líbilo? Budu moc ráda, když mi to povíte v komentářích.

widget
 

Lokalita

Komentáře