fb
CzickOnTheRoad
CzickOnTheRoad

/ / Jak jsme v Brazílii žili v domě na pláži

Brazílie

Jak jsme v Brazílii žili v domě na pláži

Když jsme přijeli do Ubatuby pracovat v domě na pláži, nebyla jsem si moc jistá, jak se mi tam bude líbit, přece jenom jsem teď dívka horská a myslela jsem, že se budu nudit. Ale nakonec jsme tam zůstali celý měsíc a užívali si nejkrásnějších pláží státu Sao Paolo. Přečtěte si o nich zde.
Jak jsme v Brazílii žili v domě na pláži

Co jsme dělali v Ubatubě

V Ubatubě toho teda moc na dělání není, je tam akvárium a Tamar projekt (o tom více na konci článku) a rozhodně se tam nedá strávit celý měsíc poleháváním na plážích, i když jich tam prý mají více než 100. My jsme naštěstí měli práci, a to dobrovolnickou. S brazilskými cenami bychom si jinak nemohli dovolit celý měsíc se povalovat v domě na pláži. Dobrovolničení se nám ovšem potvrdilo jako skvělá kombinace poznávání místní kultury a lidí, s dostatkem volného času pro výlety na pláž a i na nějakou tu práci s počítačem a vydělávání na další cesty.

A taky jsme jeli na výlet lodí - mrkněte na video z výletu na ostrov Ilha Anchieta:

Ubatuba – pláže, dobrovolnická práce a čekání až přestane pršet

Ubatuba tvrdí, že se zde nachází nejlepší pláže státu Sao Paulo a je oblíbenou destinací lidí z města. Naštěstí pro nás, jsme sem přijeli v červnu, tedy během Brazilské zimy, a pláže byly skoro prázdné. Naneštěstí nám pršelo skoro dva týdny v kuse, takže jsme si jich zas tak moc neužili. Ubatuba je totiž notorický známá vysokými srážkami a proto jí Brazilci taky říkají Ubachuva – „chuva“ znamená v portugalštině déšť.

Gallery

Jak vypadá práce v domě na pláži

Náš šéf Sergio vlastnil kousek pozemku asi 100 m od jedné pláže v Ubatubě, a tak se tam rozhodl postavit Eco-lodge. Od loňského roku mu s tímto projektem pomáhají také dobrovolníci, mezí které jsme se zařadili i my. Jedním z mini projektů, na kterém jsme zde pracovali, byla tvorba zimní zahrady v koupelně technikou přírodní stavby z hlíny a vytváření cestiček v lese, které budou sloužit jako místo relaxace a souznění s přírodou pro jeho hosty. Jeden z apartmánů je už teď na Airbnb, a to právě ten, ve které jsme s Primožem měsíc bydleli.

Naše nejoblíbenější pláže v Ubatubě

Když jsme nepracovali a když zrovna nepršelo, objevovali jsme pláže v naší blízkosti a bylo jich hned několik, které jsme si oblíbili. Možná to nejsou ty nejkrásnější, ale jsou to ty, které se nám líbily nejvíc.

Praia do Cedro – absolutní jednička

Praia do Cedro je velmi malá pláž asi 30 minut chůze od našeho domu. Docela těžká a dlouhá procházka ale vždycky se vyplatila, končí totiž na malé, většinou prázdné pláži.  Hebký písek, horké skály a stín palem, kde mohl Primož poslouchat své podcasty, vedle toho občerstvení na uhašení žízně a hladu a ráj je na světě. Jediná nevýhoda byla, že tato pláž je tak skrytá, že sem ve 4 odpoledne padl stín vedlejšího kopce…

Gallery

Praia Vermelho do Centro se všemi surfaři

Tahle pláž rozhodně nepatří k těm, kam jsme se chodili koupat nebo povalovat, co se tady opravdu dělá je surfování, no v mém případě pouze pozorování surfařů. Vlny zde byly tak velké a divoké, že jsem si sama na surf netroufla, tak jsem praktikovala techniku „dívej se a uč se“.

Gallery

Praia do Tenorio pro perfektní den na pláži

10minutová procházka z našeho domu a byli jsme na krásné pláži s několika bary a nejlepšími podmínkami, kde se učit surfovat. Vlny byly dostatečné silné, abych z toho něco měla, ale ne tak velké, aby mě zabily. I když Primož se docela bál, když mě viděl, jak proti nim kráčím se surfem v podpaží…

Přečtěte si o tom, jak jsem se učila surfovat

Gallery

Praia Grande – tak takhle vypadají Brazilské pláže

Musím přiznat, že na tuhle pláž jsme se podívali jen jednou a ani bych ji sem nedávala, ale je to krásný příklad typické Brazilské pláže – spousta lidí, barů a prodavačů všeho možného od plavek, kokosové vody, míčů a pražených arašídů… Prostě zde najdete všechno – výlet na lodi, i hezké výhledy.

Gallery

Praia da Barra Seca a nejlepší plážový bar

První věc, co jsem chtěla udělat, když jsem přišla na tuhle pláž, bylo otočit se a odejít. Všude se válely rybářské sítě, černé bahno ve vodě a žádné krásné výhledy, ale pak jsem uviděla ten bar a najednou mi bylo všechno jasné. Houpací síť, v ruce caipirinha, dívat se proti slunci a vedle mě Primož s pivkem a sluchátkami v uších. Další skvělá věc na této pláži? Není tu žádný kopec, který by vytvářel stín, takže sluníčka jsme si užili až do pozdních odpoledních hodin.

Gallery

Co je Tamar project v Ubatubě?

Když jsme do Ubatuby přijeli, neměla jsem nejmenší ponětí, co je to Tamar projekt, pak nám to ovšem vysvětlili kamarádi ze Sao Paula a stal se ze mě největší fanoušek. Tamar je zkráceně tartarugas marinhas  - v portugalštině mořské želvy a je to projekt zabývající se záchranou právě nich. Kromě zdravotních center, které zachraňují želvy uvíznuté v rybářských sítích a zraněné loďmi, mají také po celém Brazilském pobřeží vzdělávací centra, kde širokou veřejnost učí o tom, proč je důležité želvy chránit a jak mohou všichni pomoci.

Více si o Projektu Tamar můžete přečíst zde.

 

Lokalita

Komentáře