fb
CzickOnTheRoad
CzickOnTheRoad

/ / Kde se fotí nejkrásnější západy slunce v Copacabaně

Bolívie

Kde se fotí nejkrásnější západy slunce v Copacabaně

Copacabana je menší městečko na březíh jezera Titicaca v Bolivii, je oblíbené především díky své bílé katedrále a ostrovu Isla del Sol. Moje nejoblíbenější činnost zde ovšem bylo focení západů slunce - každý den z jiného místa. Odkud je nejlepší výhled na západ sunce zjistíte v tomto článku.
Kde se fotí nejkrásnější západy slunce v Copacabaně

Magické západy slunce v Copacabaně

Na západech slunce je něco magického. Každý den se díváme, jak tento ohnivý kotouč umírá a zanechává za sebou krvavě zbarvenou oblohu, zároveň ovšem víme, že druhý den zase vstane v plné síle a přinese nám nové začátky a příležitosti. Západy slunce miluji. Slunce ztrácí svou sílu a je téměř možné se dívat přímo na něj - vidět jeho perfektní kulatou podobu, jak se barvy mění každou minutu, co je níže, až se nakonec dotkne horizontu a během několika minut zmizí. Zanechá za sebou barevnou nádheru a oblaka a oblohu zabarví v odstínech oranžové, červené a růžové.

V Copacabaně jsme strávili celý týden - odpočívali a pracovali a já jsem každý den šla objevovat nové místo s výhledem na západ slunce. O výsledky bych se chtěla podělit s vámi - ne jen s fotkami, ale i s tipy, kde tuto nádheru vyfotit, pokud někdy budete mít příležitost se sem sami podívat.

1. Cerro Calvario - oblíbené místo všech turistů

Cerro Calvario je nejoblíbenější místo pro sledování západu slunce v Copacabaně. Kolem 18:00 se zde začnou shromažďovat davy, aby si vychutnali výhled na tento zázrak přírody. Výšlap nahoru není nějak složitý, během 30 minut se dostanete na nadmořskou výšku 4000 m a společně s ostatními si můžete vychutnat nádherné barvy západu slunce nad jezerem.

2. Přístav - slunce, lodě a hladina jezera

Pokud se vám nechce nikam chodit, vydejte se do přístavu, kde západ slunce můžete sledovat ze zcela jiné perspektivy. Přístav v podstatě tvoří několik menších dřevěných mol, na které se můžete posadit a vychutnat si pohled na slunce odrážející se na hladině jezera se siluetami četných loděk. Bude zde taky mnohem méně lidí než na Cerro Calvario. 

3. Pláž - klid a mír a dřevěná mola

Pláž v Copacabaně není zrovna příkladem nejnádhernější pláže na světe, ale při menší procházce dál od města se dá najít klidnější místo, kde nejsou téměř žádné odpadky. Jsou tu také menší dřevěná mola, které fotkám dodají zvláštní charakter. Obzvláště hezky se tady dělají fotky s dlouhou expozicí. 

4. La Horca del Inca - skály a kamenné skulptury Inků

Na druhé straně od Cerro Calvario se nachází menší skála s archeologickými stopami Inků. Předpokládá se, že zde Inkové sledovali hvězdy a dělali své astronomické výpočty a najdete zde docela zajímavé skalnaté sochy. Tohle místo není tak navštěvované jako Cerro Calvario, a tak si zde můžete užít docela soukromé focení.

Gallery
 

Lokalita

Komentáře