fb
CzickOnTheRoad
CzickOnTheRoad

/ / Proč jsme se vydali do města Tarija v Bolivii

Bolívie

Proč jsme se vydali do města Tarija v Bolivii

Tarija patří mezi méně navštěvovaná Bolivijská města a je to docela škoda, protože tady si člověk opravdu skvěle odpočine po všech těch namáhavých turistických činnostech v Bolivii. Jaké jsou hlavní důvody proč jsme se sem vydali se dočtete v tomto článku.
Proč jsme se vydali do města Tarija v Bolivii

Tarija, vinná oblast Bolívie

Tarija je město v jižní části Bolívie s příjemně mírným klimatem a krásným koloniálním centrem plným malých obchůdků, kaváren a restaurací. Tarija je také vinnou oblastí v Bolívii, ano existuje Bolivijské víno, já jsem to taky nevěděla, v Lídlu mají většinou jen víno z Čile a Argentiny… Ovšem to, že o existenci Bolivijského vína nevíme, znamená jediné – neexportuje se, a protože se neexportuje, vyrábí se převážně pro obyvatele Bolívie, kterým se také prodává za pro ně příznivou cenu. Co to v překladu znamená? Tohle je snad nejlevnější víno na světě a nízká cena se rozhodně neodráží na kvalitě.

Gallery

Jak se tráví volný čas v městě Tarija

Tarija má nějaké ty turistické zajímavosti – muzea, kostely, výlety do okolních kopečků s Inka trailem a do kaňonů s kondory. Takže pokud chcete být aktivní, rozhodně můžete, my jsme sem ovšem přišli s jediným účelem - vyvalit se u bazénu nebo na terase v hezkém hotelu, se skleničkou vína v ruce a večer se pak vydat na steak do ulic tohoto příjemného města. To jsou také dvě věci, díky kterým je Tarija oblíbená dovolenková destinace celé Bolívie.

Exkurze do Bolívijských vináren

Nejlepší výlet, na který se můžete ve městě Tarija vydat je výlet do okolních vináren. Dá se to zvládnout i s taxíkem nebo autobusem, ale v tomto případě rozhodně doporučuji cestovní agenturu. Ceny se pohybují od 100 - 170 BOB (350 – 500 Kč) a většinou zahrnují návštěvu 2 největších vináren, 2 malých rodinných vináren ve vinařské oblasti Valle de Concepcion, asi 8 vzorků vína a zkušeného someliéra, který vám všechno hezky vysvětlí – od historie oblasti až po techniku ochutnávání.

Gallery

Nejlepší Bolivijská vína

Než jsme se vydali na exkurzi po vinárnách, strávili jsme dva dny v městečku Uriondo v srdci Valle de Concepcion a sami jsme objevovali nejlepší bolivijská vína. Největší výrobci jsou Kohlberg a Campos de Solana, které jsme později také navštívili, vypili jsme pár dobrých lahvinek taky od značek Aranjuez a Terruno. Za nejlevnější, ale přesto chutné víno od těchto velikánů nedáte více než 50 Kč. A za lepší bariková červená vína (doba zrání 4 – 24 měsíců) si většinou účtují 200 – 350 Kč. Dobré vzorky jsme našli i v malých rodinných vinárničkách v Uriondo, kde jsme za sedmičku dali kolem 100 Kč. Tohle jsou vína, které se vyrábí ve velmi malém množství (3000 l za rok), nejspíš je taky vypijí sami na rodinných slavnostech.

Nejlepší steaky v Tarija

Dát si pořádný steak je druhá nejlepší věc, co můžete v Tarija udělat a četla jsem dokonce hodnocení, že jsou ty steaky lepší než v Argentině (jestli je to pravda vám řeknu, až to vyzkouším za pár měsíců na vlastní kůži). Během naší návštěvy jsme navštívili 3 vyhlášené steakové restaurace a můžu vám s přehledem říct, že to bylo nejlepší jídlo, co jsem v Bolívii jedla a vůbec toho požitého masa nelituju… Nejlepší na tom je, že i když cestujete s tenkou peněženkou, na nejlepší steak v Tarija prostě máte. My jsme za dva výborné steaky a sedmičku vína v top restauraci El Fogon del Gringo zaplatili v přepočtu pouhých 600 Kč.

Gallery

Kam se podívat ve městě

Pokud vás to sezení na terase s pohárkem v ruce unaví, není nic jednoduššího, než se vydat do ulic města Tarija, užívat si příjemných slunečních paprsků a procházet se úzkými uličkami a zelenými parky. Město plné malých obchůdků, restaurací a udržovaných parků nabízí také skvělou příležitost pro nákup suvenýrů. Najdete zde spoustu salónů vín, kde můžete doplnit zásoby, slavné značky oblečení či rukodělné doplňky do domácnosti. Co si nesmíte nechat ujít je návštěva nového obchodního centra, kde se mísí moderní architektura a vzhled s tradičními bolivijskými prodejními stánky s jídlem ovocem a zeleninou.

 

Lokalita

Komentáře