fb
CzickOnTheRoad
CzickOnTheRoad

/ / Krásy hlavního města Bolívie a kam se vydat na výlet

Bolívie

Krásy hlavního města Bolívie a kam se vydat na výlet

Hlavní město Bolívie je Sucre a mnoho lidí se rozhodne strávit zde svůj čas ve škole španělštiny. Jenže naše dobrodružné srdce to v takovém nádherném počasí nemohlo ustát, a tak jsme se radši rozhodli jezdit po okolí a využít čas v Sucre výlety do zajímavých míst.
Krásy hlavního města Bolívie a kam se vydat na výlet

Sucre, hlavní město Bolívie

Sucre je jedno z hlavních měst Bolívie. Ano, je to divné ale je to tak, Bolívie má 2 hlavní města – Sucre, které je hlavní hlavní město a Lap Paz, administrativní hlavní město se sídlem vlády. Sucre se nachází v Jižní části Bolivijských And Cordillera de Los Frailes v nadmořské výšce 2810 m a je tedy skvělým výchozím bodem, pokud se chystáte do vyšších měst jako La Paz, Potosi či Uyuni. Občas se mu říká také bíle město, a to především díky krásným bílým koloniálním budovám. Nejednou jsem si při procházce hlavním městem Bolívie řekla „Wow, všechno je tu vážně bílé…"

Mnoho cestovatelů se do Sucre vydá především kvůli četným jazykovým školám nabízejícím výuku španělštiny. No, ne že bychom ji taky nepotřebovali, ale kouzlo tohoto města a četné outdoorové aktivity a zajímavá místa v okolí nás příliš lákaly na to, abychom čas v tomto krásném městě strávili za školními lavicemi.   

Kam se vydat na výlet ze Sucre?

Sucre rozhodně patří mezi zajímavá místa Bolívie. Kromě již zmíněných lekcí španělštiny je zda hlavně spousta možností k outdoorovému vyžití, od návštěvy menších okolních vesnic a autentických trhů, přes túry do vzdálenějších krajů se skrytými tajemstvími přírody a historie. Pokud vás netlačí čas, snadno tady strávíte několik týdnů. Sucre nabízí i spoustu dobrovolnických možností a tak delší pobyt v hlavním městě Bolívie není nutně vyčerpávající pro vaši peněženku.

Nejlepší outdoorové aktivity v Sucre

Kopečky v okolí tohoto krásného města je první čeho si všimnete po příjezdu sem a je to taky hlavní věc, která přitáhla i nás. Túra touto surrealistickou krajinou patří rozhodně mezi ty, na které dlouho nezapomeneme. Kromě nádherné přírody jsme na cestě našli skoro zapomenuté vesničky, stopy dinosaurů a kamenný Inka trail. To vše vyvolává pocit, že jsme se přenesli v čase do dávno zapomenutých dob, které ovšem pro mnohé obyvatele jsou stálou přítomností.

#1 Nejlepší pěší túry v okolí Sucre

Pokud je pěší turistika jednou z vašich oblíbenou činností, pak budete Sucre prostě milovat. Pěšky se dostanete na taková zajímavá místa v Bolívii, o kterých se vám ani nesnilo. Kolem Sucre je několik túr, kam se můžete vydat, mezi nejoblíbenější patří Las Siete Cascadas (Sedm vodopádů) a kráter Maragua. Obě túry jsou dobře vyznačené v aplikaci maps.me, i když spousta článků, které najdete online, mluví o tom, že se lidé ztratili, my jsme podobný problém neměli.

O sedmi vodopádech jsme četli dost špatné reakce – že je tam spousta smetí a voda je špinavá, tak jsme se radši vydali ke kráteru Maragua. Tato nenáročná dvoudenní túra slibuje neuvěřitelné výhledy na zajímavě tvarované skály a kopce, několik desítek zkamenělých otisků stop dinosaurů, 2000 let staré jeskynní malby a krátkou sekci dobře zachovaného Inka trailu. Najít cestu díky mobilním aplikacím a mnoha článkům na internetu opravdu není problém, pokud si ovšem sami netroufáte, v Sucre najdete několik agentur, které tyto túry organizují. Ze všech bych určitě doporučila Condor Trekkers, neziskovou organizaci, která část svého výdělku vrací komunitám ve vzdálených chudých vesničkách.

Gallery

#2 Horolezení na Sica Sica

Bolívie má překvapivě mnoho míst vhodných k horolezení a bez ohledu na vaše zkušenosti a dovednosti, v okolí Sucre jsou skály vhodné pro všechny. Pokud jste tedy začátečník, nebo jste na dovolené bez svého horolezeckého vybavení, nezoufejte, agentura Climbing Sucre má vše co potřebujete, včetně odborných a užitečných rad jak na to. Navíc je to nejspíš nejlevnější horolezecká túra, kterou v Jižní Americe najdete, aspoň tahle nám to řekl kolega z Ameriky, co s námi lezl a procestoval už celou Jižní část Latinské Ameriky.

Roccio jsem kontaktovala jen jeden den dopředu a její pohotová odpověď a flexibilita nám zaručili lezeckou túru už na druhý den. Tak jsme se jednoho krásného odpoledne vydali ke stěnám Sica Sica, které nabízí několik výstupu od snadných až po obtížnější. Díky Roccio a jejím skvělým radám a pokynům jsme ovšem i my, úplní začátečníci, zvládli i ten nejtěžší výstup, i když mě teda na nejtěžším úseku trochu povytáhla.

#3 Túra na Cerro Churuquella

Hlavní město Bolívie je obklopeno menšími kopečky, ze kterých si můžete vychutnat skvělý výhed na město. Tak jsme si jedno odpoledne vyhradili na výšlap na Cerro Churuquella, který leží hned vedle Sica Sica a měli jsme ho skoro za horem našeho apartmánu. Cesta je dobře označena jak na google mapách, tak na maps.me a 969 kamenných schodů vede až na vrchol se sochou Ježíše. Schody jsem počítala po cestě dolů a byl jsem docela zklamaná, že jich nebyl rovných 1000.

I když tohle místo nabízí opravdu krásný výhled na město, jako takové moc krásné není. Pokud nahoře plánujete příjemný sobotní piknik, tak na to rychle zapomeňte. Cerro Churuquella je obřadní místo, kam místní chodí obětovat v doufání lepších zítřků, zdraví pro rodinu atd… Najdete zde tedy nejen zbytky a popel obětin, ale hlavně také prázdné plechovky od piva, pet lahve a nejrůznější jiný odpad, který sem přilákal smečku pouličních psů. Bolívie má bohužel stále co dohánět, co se týče vzdělávání lidí v oblasti péče o životní prostředí…

Gallery

#4 Procházka ulicemi hlavního města Bolívie

I když to není outddoorová aktivita jak jsme zvyklí, procházka tímto krásným městem je určit něco, co byste si neměli nechat ujít. Ne nadarmo je toto krásné město hlavním městem Bolívie. Zajímavá místa se skrývají tam, kde byste je nečekali a během takové odpolední procházky se dají objevit krásné parky, kouzelné kavárničky či restaurace evropského stylu. My jsme tak objevili například místo s nejkrásnějším výhledem na město – La Recoleta.

La Recoleta je náměstí s hezkým kostelíkem, ale hlavně také průčelím pod kterým se nachází malá kavárna a restaurace, kde si ve stínu slunečníků můžete vychutnat kávičku, džusík či pizzu a kochat se přitom výhledem na toto krásné koloniální město. V blízkosti kavárny se navíc nachází museum folklorního textilu i menší stánky z různými rukodělnými výrobky, které jsou skvělými a hlavně levnými suvenýry.

Gallery
 

Lokalita

Komentáře