fb
CzickOnTheRoad
CzickOnTheRoad

/ / Co vidět v Barceloně v jednom dni

Španělsko

Co vidět v Barceloně v jednom dni

Co navštívit v Barceloně když máte jen jeden den? Určitě hlavní památky a zajímavosti. Je jich ovšem spousta. My jsme se rozhodli pro katedrálu Sagrada Familia, Gaudího Park Guell, a historické centrum města Barri Gotic.
Co vidět v Barceloně v jednom dni

Nádherná katedrála Sagrada Familia

Pokud přemýšlíte, co navštívit v Barceloně, musí být na prvním místě vašeho seznamu Sagrada Familia. Dokončení této slavné katedrály se v nejbližší době nedočkáme, takže pohled na ni stále hyzdí jeřáby, ale ten pohled stejně stojí zato. My jsme si pohled na ni vychutnali nejdříve v pátek večer po příjezdu, a pak u ní začali taky naší celodenní túru přes památky v Barceloně. V denním světle vypadá katedrála ještě mohutnější než v noci, a uvnitř to určitě taky stojí za to, kvůli nedostatku času jsme udělali jen pár fotek a pokračovali do Parku Guell.

Gallery

Mozaika v Parku Guel

Barcelona má hodně zajímavostí, mezi ty nejnavštěvovanější rozhodně patří Park Guel od architekta Antonia Gaudi. V parku jsme si nejprve prošli bezplatnou část, která se nám moc líbila - žít v Barceloně tak sem určitě chodím běhat. Pak jsme šli do placené části, ze které jsem ovšem byla trošku zklamaná. Z fotek na Internetu jsem očekávala, že park bude větší, s více mozaikovými zvířaty, vlastně nevím co přesně jsem čekala, a určitě něco víc, než co jsem viděla. V podstatě internet ukazuje úplně vše, co je zde k vidění...

Gallery

Historické centrum a Barri Gotic

Krátce po poledni jsme vyrazili do centra města, kde jsme si nejdříve dali veganský burger v Cat Baru (hooodně dobrý), a pak jsme na Plaza Catalonya začali prohlídku města s Free walking tour. Pokud máte jen jeden den, je to nejlepší způsob jak vidět památky a zajímavosti v Barceloně a dozvědět se také něco o historii a momentální politické situaci. S naším průvodcem Brianem jsme objevili mnohá zajímavá místa Barcelony a poslechli si zajímavé příběhy.

Západ slunce na pláži

Pokud přemýšlíte, co dělat v Barceloně, západ slunce na pláži prostě nesmí chybět, a to i v zimě. My jsme po skončení prohlídky byli jen 10 minut chůze od pláže a stihli jsme to jen tak tak. Zapadající slunce se krásně odráželo v palmových listech a yvtvářelo ideální romantickou atmosféru pro krátkou procházku po pláži.

Gallery

Na kole po Barceloně? Radši ne…

Náš hostel Bed and Bike disponoval možností vypůjčit si kola jen za 5€/den, a vypadalo to jako skvělý nápad projíždět městem rychlostí světla. Jízdu na kole po Barceloně ale rozhodně nedoporučuji. I když má město pár cyklistických stezek, ty občas najednou skončí a podle pravidel by se mělo jet po silnici mezi autama, to je všem zcela nemožné a hlavně nebezpečné. Tak jsme radši porušovali zákon a riskovali pokutu a jezdili po chodníku. Při ppříští návštěvě určitě radší než kola zvolím veřejnou dopravu...

Kam v Barceloně pokud máte více než jeden den

Barcelona je obrovské město a na turistické památky tady není nouze, takže pokud máte více času, než jen jeden den, z mého pohledu za prohlídku stojí:

  • Vítězný oblouk a park u něj
  • La Boqueria  - snad nejznámější tržnice
  • Las Ramblas - ulice plná umělců a stánků
  • Vyhlídka Columbus Monument s pohledem na město a moře

Mrkněte na fotky zde >>

Přečtěte si o našem pátečním hledání barů >>

 

Lokalita

Komentáře