fb
CzickOnTheRoad
CzickOnTheRoad

/ / Hledání barů v Barceloně

Španělsko

Hledání barů v Barceloně

Protože jsme oba pivaři a ochutnávání místních piv je jedním z našich životních cílů (kategorie dá se pít / nedá se pít), první noc v Barceloně jsme se rozhodli věnovat místním barům.
Hledání barů v Barceloně

Řízek, šlofíka a trochu památek

Z Lublaně jsme vyráželi před šestou ranní a do hostelu v Barceloně dorazili něco po páté odpolední. Logicky prvně jsme si dali šlofíka, pak řízky od maminky a pak jsme teprve mohli vyrazit do víru města. Náš hostel byl velmi blízko Sagrada Familia, tak jsme se před divokou party nocí rozhodli mrknout prvně na krásně osvícenou Sagradu - a je opravdu nádherná. Dostat se k ní nám trvalo jen asi 10 minut chůze a když na nás vykoukla zpoza rožku, bylo to hodně hezké překvapení. Tahle obrovská monstróznost je totiž ve skutečnosti mnohem větší než na fotkách.

Sagrada Familia v noci.

 

Páteční party v Barceloně? Musí být skvělá, pokud najdete nějaký bar...

Posilněni a odpočati jsme byli připraveni na party v Barceloně. Úkol číslo jedna - najdi hospodu. Ukázalo se, že v naší čtvrti to nebude tak lehké. V podstatě jsme si chtěli vypít pivko v nějaké útulné hospůdce. Ale po 30 minutách chůze jsme viděli pouze turecké falafel a kebab fastfoody. Jasně, mohli jsme si tam dát pivo, ale my jsme chtěli najít tu pravou španělskou atmosféru. Nakonec nás přemohla žízeň a zastavili jsme se na zahrádce v jednom čínském bistru. Na našem stole přistála přechlazená Estrella Galicia, která v doprovodu křiku dětí a smradu čůránek chutnala ještě o něco hůře než obvykle...

Dvě super vychlazené Estrelly.

Povinné foto před vítězným obloukem.

Nejvíce alternativní bar v Barceloně?

Ale tak přece to s tou Barcou tak rychle nevzdáme. Pokračujeme směrem centrum a brzy přijdeme k Vítěznému oblouku, dalšímu architektonickému skvostu. Po dalších deseti minutách chůze jsme konečně v centru města a tady snad najdeme ty útulné hospůdky po kterých toužíme. Zanedlouho najdeme takový zašlý bar s nenápadně umístěným vchodem - přesně tohle jsme hledali.

Cal Brut, pravděpodobně nejšpinavější bar na světě“ pyšně oznamuje cedule nad vchodem. Je tak malý, že se sem vejde sotva 30 lidí a většina osazenstva jsou pravděpodobně Katalánští političtí aktivisté. Tento bar nám připomíná Bizzarnici na naší oblíbené Metelkově v Lublani. Stěny jsou pokryté nálepkami, podpisy návštěvníků a fotkami rokových legend a politických vůdců. Ze stropu visí surfy a za barem jsou dva vlasatí kluci, kteří točí pivo a pečou u toho brambory. Jojo, tenhle bar má i kuchyni, jestli se tomu tak dá říkat. „Dos cervezas por favor“ a už máme v ruce další dvě Estrelly - OK, tak tohle asi pijou ti praví barceloňáci, tak holt budeme i my. Cal Brut a jeho speciální atmosféra se rychle stanou naším oblíbeným místem v Barceloně.

Cal Brut, pravděpodobně nejšpinavější bar na světě.

Na dekoraci si uplně nepotrpí.

Hlavně splynout s davem.

Možná to s těmi selfičky trochu přeháníme...

Pokračujeme v objevování úzkých uliček a doufáme, že brzy objevíme další klenot. Ulice se pomalu plní domorodci i turisty a my zanedlouho najdeme další specialitu - Cat Bar. Vypadá to jako místo pro expaty a turisty - a coby ne, když majitelem je Američan. Vevnitř nás uvítá klavírista, vlajky různých zemí (mezi nimi i česká!) a široká nabídka piv. Mají dokonce i veganské pivo a veganské burgery! Ano, tady určitě chvilku zůstaneme... Nakonec se rozhodneme pro poslední rundu a v objevování Barcelony budeme pokračovat za denního světla. Koneckonců, čeká na nás celé město a my máme pouze jeden den.

úzké uličky centra

A stylový Cat Bar.

Před odchodem se ještě informuji o otevírací době - tyhle burgery jsou v plánu na sobotní oběd! Jo, moc jsme tomu paření nedali a jakoukoliv výmluvu sem napíšu - prostě jsme na to moc unavení :-D

Mrkněte na fotky zde >>

Přečtěte se i naší sobotě v Barceloně >>

 

 

Lokalita

Komentáře