fb
CzickOnTheRoad
CzickOnTheRoad

/ / 4 dny v Rio de Janeiro – pláže, zahrady a historie

Brazílie

4 dny v Rio de Janeiro – pláže, zahrady a historie

Naše návštěva v Riu nebyla ve znamení obrovského počtu turistických aktivit a památek. Místo toho jsme se rozhodli objevovat město způsobem, který nám nejvíce vyhovuje – s dobrým jídlem, pitím caipirinh, chozením po ulicích a pozorováním každodenního života místních obyvatel.
4 dny v Rio de Janeiro – pláže, zahrady a historie

Proč všichni tak blázní ohledně Ria de Janeira?

Proč Rio de Janeiro láká tolik turistů a proč všichni, kdo tohle město navštíví, nechtějí jet domů? Než jsme přijeli do Ria, znala jsem jen pláž Copacabana a sochu Krista Spasitele na hoře Corcovado, v Riu je ovšem mnohem víc, než jen tohle. Historické centrum, bohémská čtvrť Santa Teresa, moderní Ipanema plná skvělých restaurací a barů, spousta možností výšlapů na okolní vrcholky a několik km pláží, kde můžete odpočívat, nebo se učit surfovat. Ty nejznámější turistické památky jsou nehorázně předražené, ale Rio de Janeiro nabízí i spoustu dalších aktivit, které jsou za pár kaček nebo úplně zdarma. A těm jsme se věnovali my.

Jak jsme objevovali Rio de Janeiro

Rio má skvělý systém městských kol, které si můžete vypůjčit s aplikací Itau Bike a stojí to jen 15$R/měsíc nebo 8$R/den. Bohužel, tahle aplikace nechtěla přijmout naše evropské platební karty, tak jsme si kola museli vypůjčit mnohem dráže v hostelu. Další dny jsme pak používali Uber a metro, oboje dobře dostupné a docela levné. Systém metra je docela snadný, jede v rovné linii přes všechny nejlepší městské čtvrti a je mnohem levnější než Uber.

Nejlepší ubytování v Rio de Janeiro

Na základě mnoha online článků, jsou nejlepší čtvrti, kde hledat ubytování Lapa, Flamengo, Ipanema, a Copacabana. V poslední době se stává populární i bohémská čtvrt Santa Teresa, je ovšem docela vzdálená od centra a pláže a nejede tam metro. My jsme si vybrali hostel ve čtvrti Ipanema, která je hned vedle Copacabany, ale docela levnější a i pláž se nám víc líbila. Hostel byl na skvělé pozici přesně uprostřed mezi pláží a jezerem Lagoa Rodrigo de Freaitas. V blízkosti byly taky skvělé a ne moc drahé restaurace, fast foody a bary.

Gallery

Den 1 – na kole po plážích Rio de Janeira

První den jsme si vypůjčili kola a chtěli jsme jet po celém pobřeží pláží Ipanema a Copacabana. Tenhle plán se ovšem pokazil ve stejnou chvíli jako naše kola, a to na konci pláže Ipanema. Následující dvě hodiny jssme strávili tím, že jsme kola tlačili zpět do hostelu a zbytek dne pak strávili na nohách a prošli se kolem celého jezera Lagoa Rodrigo de Freaitas kousek od kterého je také nádherný park Parque Lago s krásnými skrytými zákoutími.

Výdaje: 190R$ na jídlo a pití, za půjčení rozbitých kol jsme neplatili

Gallery

Den 2 – stará i nová architektura centra

Druhý den jsme s Uberem přišli do centra, který jsme pak chtěli projít pěšky. V plánu byla i návštěva Muzea Zítřka, protože byl nahlášený déšť, ale nakonec svítilo celý den sluníčko, tak jsme na něj jen mrkli zvenku a šli dál. Pěšky jsme přišli až do slavných schodů Escadrila Selaron od Chilského umělce Jorge Selarona, který začal renovovat schody před svým bytem v roce 1990. Den jsme ukončili na vrcholku hory Pao de Azucar, kde jsme skoro viděli západ slunce (prostě jsme to nestihli).

Výdaje: 110R$ na jídlo a pití, 85R$ na dopravu, 170R$ návštěva hory Pao de Azucar

Gallery

Den 3 – nakupování a skvělý západ slunce

Třetí den jsme konečně sebrali odvahu a skočili na metro, se kterým jsme přišli k autobusu na horu Corcovado se sochou Krista. Chtěla jsem jet nahoru hlavně kvůli fotkám a výhledu, ale byl docela opar, nic bych neviděla, mačkala se v davu turistů a levné to zrovna taky nebylo. Tak jsme se otočili a šli objevovat zákoutí města, kde jsme ještě nebyli. Nakonec jsme utekli polednímu horku do chládku nákupního centra a já jsem si konečně koupila nějaké nové hadry a mohla ty staré obnošené vyhodit. Den jsme ukončili nádherným západem slunce na skále Pedra do Arpoador na konci pláže Ipanema.

Výdaje: 210R$ na jídlo a pití, 36R$ na dopravu (hadry vám sem dávat nebudu)

Gallery

Den 4 – Botanická zahrada a zpět na cestu

Poslední den jsem vyhradila na návštěvu slavné Botanické zahrady, kde jsme strávili více než dvě hodiny procházkami ve stínu stoletých palem a obdivování orchidejí a bromélií. Kromě nás tam moc lidí nebylo a mohli jsme si tak opravdu vychutnat klid a mír tohoto místa. Jen 15 minut autem od Botanické zahrady je vyhlídka Vista Chinesa, kterou nám jeden místní doporučil jako nejlepší výhled na město. Bylo to skoro na naší cestě, tak jsme tam skočili. Nevím, jestli je to v Riu normální, nebo jsme měli smůlu, byl zase opar a tak jsme skoro nic neviděli…

Výdaje: 97R$ na jídlo a pití, 30R$ vstupné do Botanické zahrady

*Všechny ceny jsou za dva lidi v brazilských reálech a nezahrnují spaní v hostelu (129R$/noc).

Byli jste někdy v Rio de Janeiru nebo plánujete návštěvu v brzké době? Jak se vám tam líbilo? Podělte se se mnou o své zážitky v komentářích.

Líbí se vám článek? Připněte si ho na nástěnku Pinteresu >>

.
 

Lokalita

Komentáře