fb
CzickOnTheRoad
CzickOnTheRoad

/ / Chceš se mnou jet na cestu kolem světa?

Chceš se mnou jet na cestu kolem světa?

Cesta, která je pro některé děsivá a pro jiné vzrušující sen, který kdysi měli, začala s jednoduchou otázkou: “Chceš se mnou jet na cestu kolem světa?”
Chceš se mnou jet na cestu kolem světa?

Jak to vše začalo

Přelom roku 2015 a 2016 pro mě nebyl nejjednodušší. Během krátké doby jsem přišla o otce a o něco později i o muže, o kterém jsem si myslela, že je ten pravý. Tím, že jsem žila v cizině, nemohla jsem být v té těžké době se svou rodinu – podporovat ji a zároveň mít jejich podporu. Hledala jsem cestu ven z této mizerné situace a tou se pro mě stalo cestování.

Stačil jen jeden telefonát

Jednoho dne, byl to zrovna začátek roku 2016, jsem šla po hlavní ulici mé milované Lublaně a přemýšlela nad nesmrtelností brouka. Najednou mi volá kamarád – čech žijící v Británii, který se zrovna čerstvě vypořádával s těžkými začátky emigrantů, hledal slova útěchy:

“Terez, nechceš se mnou jet na cesu kolem světa?” (na začátku se mu tam fakt nelíbilo)

“No jasně, jakože na to mám prachy…” (já jsem je v té době fakt neměla)

Věděla jsem, že je to jen další z jeho šílených nápadů, který se pravděpodobně neuskuteční, ale tahle krátka otázka mi nasadila brouka do hlavy. Nakonec jsem si řekla, proč vlastně ne? Několik měsíců jsme o tom mluvili, plánovali kam pojedem nejdřív. Já jsem se přestěhovala do levnějšího bytu a začala šetřit. Kromě práce jsem i překládala na živnosťák a zrovna se mi začalo dost dařit, takže občas jsem dělala i 10-12 hodin denně a některé víkendy. Díky tomu jsem ušetřila i několik set euro měsíčně (jasně, dost tomu pomohl i slovinský plat). Náš plán získával stále reálnější rozměry, až najednou se vše změnilo: on si našel holku a já si našla kluka...

Jít či nejít sama

Pro mnoho lidí by to znamenalo konec plánování, ale já jsem se zařekla, že už mi žádný chlap nebude kecat do života. Řekla jsem svému skoro klukovi: „Můžeme být spolu, ale mysli na to, že já na konci roku balím kufry a jedu. Buď můžeš jet se mnou, nebo jedu sama...“ Pouhých 8 měsíců později řekl „OK, tak já jedu“, a já jsem opět mohla plánovat výlet pro dva (a spadl mi kámen ze srdce).

Proč jsme začali v Peru?

Původně jsem chtěla na Nový Zéland a pak utratit zbytek peněz v Asii, tak jakto, že nakonec druhý konec světa? Výhoda mého levnějšího bytu byli spolubydlící a jeden z nich byl kluk z Peru, kterého jsem potkala už první rok mého života v Lublani. Bylo to krásné navázání starého přátelství, šli jsme na pár jam sessionů a on mi vykládal o krásách jeho rodné země: „Tereza, musíš přijet do Peru, já žiju hned pod Machu Picchu, tam se ti fakt bude líbit. A já jsem samozřejmě řekla „Ok, tak já přijedu“ a začala jsem hledat letenky do Peru J

No a teď bych chtěla poděkovat mým skvělým kolegům z práce, za tuto nádhernou fotku. Vždycky, když se na ni podívám, se směju od ucha k uchu.. Jste fakt nejlepší!

Komentáře